- Diētiskā barība suņiem ar urīnceļu darbības traucējumiem.
Įtrauktas
4vets Urinary Non-struvite Veterinary Diet ir pilnvērtīga diētiskā barība suņiem ar urīnceļu traucējumiem. Tā veicina cistīta un struvīta akmeņu ārstēšanu, pateicoties samazinātai magnija, olbaltumvielu un urīnu paskābinošo īpašību ietekmei. Šī diēta var būt daļa no profilakses pēc tam, kad slimība ir izzudusi. Tā satur maz nātrija un kālija, kas pozitīvi ietekmē nieru darbību un paātrina ieilgušo akmeņu šķīdināšanu.
Ieteikumi:
Pirms diētas lietošanas ieteicams sazināties ar veterinārārstu, lai noteiktu devu. Diētu ieteicams lietot no 5 līdz 12 nedēļām , lai izšķīdinātu struvīta akmeņus, un līdz 6 mēnešiem , lai samazinātu atkārtotu veidošanos. Nodrošiniet sunim pastāvīgu piekļuvi svaigam dzeramajam ūdenim.
Vērtības:
Augstas kvalitātes olbaltumvielas -barības pamatā ir pilnvērtīgi dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu avoti ar zemu tauku saturu. Vistas olas pievienošana paaugstina aminoskābju limitējošo faktoru līdz līmenim, kas garantē pareizu visu aminoskābju izmantošanas attiecību. Ierobežotais augstas kvalitātes olbaltumvielu daudzums apmierina organisma vajadzību pēc aminoskābēm, bet nerada to pārmērīgu katabolismu un tādu produktu veidošanos, kas varētu traucēt nieru darbību.
Omega-3 un Omega-6 taukskābes - iegūtas gan no dzīvnieku izcelsmes izejvielām (lašu eļļa), gan no linsēklu eļļas, nodrošina, ka polinepiesātinātās taukskābes no Omega-3 un Omega-6 grupas maksimāli iesaistās proiekaisuma citoķīnu veidošanās bioķīmiskajā kontrolē un, specifiski inhibējot ciklooksigenāzes (COX-2) aktivitāti, uzrāda pretsāpju īpašības.
Zems nātrija un kālija saturs - Urinary Non-Struvite Veterinary Diet izejvielu sastāvs ir izvēlēts tā, lai barībā būtu zems nātrija unkālija saturs, tādējādi samazinot elektrolītu radīto osmotisko spiedienu. Tas labvēlīgi ietekmē nieru darbību un paātrina ilgstošu struvīta akmeņu šķīdināšanu.
Dzērvenes -to sastāvā esošajai hippūrskābei ir bakteriostatiska iedarbība; turklāt proantocianidīns, kas ir tās sastāvā, saistoties ar baktēriju fimbrijām, inaktivē adhezīnus, tādējādi novēršot to pielipšanu urīnceļu epitēlija šūnām. Dzērvenes efektīvi pazemina urīna pH, kā rezultātā samazinās baktēriju vairošanās urīnpūslī un urīnceļos. Pateicoties šīm īpašībām, tā palīdz ārstēt infekcijas un atkārtotas, hroniskas urīnceļu infekcijas suņiem.
Žāvēts alus raugs (prebiotiku: mannanooligosaharīdu un β-glikānu avots)- labvēlīgi ietekmē zarnu baktēriju floru. Raugam ir arī augsta bioloģiskā vērtība, jo tajā ir augsts B grupas vitamīnu saturs. Rauga lietošana jauno suņu ēdināšanā ir īpaši svarīga, jo tas stimulē dažādas imūnās reakcijas.
Mojave jukas -šīs sastāvdaļas klātbūtne stimulē gremošanas funkcijas, barības vielu uzsūkšanos no gremošanas trakta un stimulē tā peristaltiku. Pievienota barībai, tā samazina zarnu gāzu veidošanos un fekāliju smakas intensitāti. Turklāt mokjavjukas saponīniem piemīt antibakteriāla iedarbība, kas nomāc zarnās radušās protozoju infekcijas, un polifenoliem ir pretiekaisuma iedarbība.
Psyllium sēklas (Plantago psyllium L.) - apvienojot ļoti šķīstošas šķiedrvielas īpašības ar zemu fermentācijas spēju tievajās zarnās, tām ir pozitīva ietekme uz zarnu peristaltikas uzlabošanu. Turklāt tām piemīt ūdeni saistošas un želeju veidojošas īpašības, tādējādi normalizējot gremošanas trakta satura plūsmu.